Езотерика ( від грецького «esoterikos», що означає «внутрішній» ) - таємне знання, тайноведенія, доступне лише обраним, що веде до розвитку як тіла, так і душі. Езотериками вважаються:
1. Олена Петрівна Блаватська ( уроджена Ган, 31 липня 1831-8 травня 1891) , -письменниця-езотерик, мандрівниця, філософ, окультист і спіритуаліст. У 1875 році в Нью-Йорку разом з полковником Г. С. Олкоттом і адвокатом У. к. Джаджом заснували організацію Теософське суспільство, однією з головних цілей якої було «утворити ядро Всесвітнього Братерства без відмінності раси людини, кольору її шкіри, статі людини, її касти та віросповідання» . Написані роботи: «Голос безмовності »(1889) , « Таємна доктрина »(1888), « Ключ до теософії »(1889).
2. Ві́ктор Васи́льович Са́вченко (*22 березня 1938, Вознесенськ Миколаївської області) — український письменник, автор 18 книжок прози: реалістичної, історичної, фантастики, езотерики («І бачив я звірину…» , «Сочти число зверя») , есеїстики, драматургії
3. Тарас Сергійович Шевченко — письменник, психолог, езотерик, журналіст
4.Владимир Васильевич Стрелецкий (род. 17.04.1962) - ведущий украинский исследователь в области эзотерики и футурологии, писатель, журналист. Автор книг: «По ступеням тайнознания» (Киев, «Знание Украины», 2004), «Тайная доктрина Иисуса Христа. Введение в пансофию» ( Киев, «Ника-Центр» , 2005), «Тени многомерного мира» (Киев, «Ника-Центр, 2006), «Откровения о будущем» (Киев, «Ника-Центр», 2006), «Украина сакральная: прошлое, настоящее, будущее» - Киев, «Знание Украины» 2006). Один из авторов первого в Украине академического научного сборника по вопросам эзотерики «Антропологические измерения экзотерической философии» (2005).
Литература
українські письменники в стилі езотерика. Пожалуйста напишите список авторов.