Из каждого альбома:
Please Please Me - Love Me Do, Please Please Me, Do You Want to Know a Secret, Twist And Shout.
With the Beatles - All My Loving, Not a Second Time.
A Hard Day's Night - A Hard Day’s Night, I'll Be Back.
Beatles for Sale - I'm a Loser, Eight Days a Week.
Help! - Help, Anoher Girl, Ticket To Ride, Yesterday.
Rubber Soul - Michelle, Girl, In My Life.
Revolver - Yellow Submarine, Dr, Robert, Tommorow Never Knows.
Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band - Lucy in the Sky with Diamonds, Within You Without You, When I’m Sixty Four, A Day in the Life (считаю его самым любимым альбомом)
Magical Mystery Tour - I Am The Warlus, All You Need Is Love.
The Beatles (белый альбом) - Ob-La-Di, Ob-La-Da, While My Guitar Gently Weeps, Helter Skelter.
Yellow Submarine - Only a Nothern Song и инструменталки с него.
Abbey Road - Octopus's Garden, Something, Here Comes the Sun.
Let it Be - Accross the Universe, Let it Be.
Музыка
Какие песни "Beatles" вам больше всего нравятся?
Те, у которых имеются толковые каверы, например:
http://www.youtube.com/watch?v=PpQmGMXVqZQ&feature=colike
http://www.youtube.com/watch?v=DDvootNWuLQ&feature=colike
In My Life, Help, When I'm 64, Revolution, I Follow The Sun, And I Love Her, Something, Come Together, No Replay, I Should Have Known Better, I'll Be Back, I Me Mine, She's A Woman
I Wanna Be your Man, P.S I Love You, When Im 64, Eleonor Rigby...извините за ошибки)
Хэлп и Элионор Ригби
Люблю альбомами.
латиницу не принимает так что "вчера"