Прочее о городах и странах

які зміни відбувалися в національному складі населення україни в період від1989 до 2001р. ПОМОГИТЕ***. ПОМОГИТЕ***

В період з 1989 року по 1993 рік чисельність населення України зросла всього на 1,5%. В тому ж 1993 році, було зафіксовано найбільшу чисельність населення України — 52,2 млн. осіб. Проте в кінці 90-х років Україна почала втрачати населення.
За даними першого всеукраїнського перепису населення 2001 року, в Україні проживало 37,5 млн українців, або 77,8% від загальної чисельності населення держави. Українці становлять абсолютну більшість (понад 90%) у 13 з 27 регіонів України та переважну більшість (70-90%) — в 7 регіонах. Частка українців знижується до 60% лише у двох областях Донбасу та Одеській області. І тільки в Автономній Республіці Крим частка українців не досягає 50% і становить 24,3% . Майже моноетнічною є Тернопільська область, у якій українці становлять 97,8% населення області.
Поряд з українцями на території держави проживає понад 100 національностей.
За даними першого всеукраїнського перепису населення 2001 року, найчисельнішою етнічною меншиною в Україні є росіяни. Вони становлять близько 17,3% загальної чисельності населення України. Найбільше росіян проживає в Автономній Республіці Крим. Це єдиний регіон України, де вони становлять більшість (58,3%). До 40% загальної чисельності населення регіонів становлять росіяни в Луганській та Донецькій областях і представляють близько третини усіх росіян України. З 1897 року по 2001 чисельність росіян в межах сучасної України збільшилась на 374,1%.
Близько 5% населення України представлене західними (поляки, чехи, сло­ваки) та південними (болгари) слов'янами, романомовними (молдавани та румуни) , фіноугорцями (угорці та естонці), тюркомовними (татари, кримські татари, азербайджанці та гагаузи) народами. До окремих етнічних спільнот належать в Україні євреї, вірмени та греки. Проте кількість населення кожної з названих національностей в Україні не досягає 1% загальної чисельності населення дер­жави. За регіонами ці показники виглядають інакше. Так, 12% населення Автономної Республіки Крим становлять кримські татари; 1,6% населення Донецької області — греки; 3,5% населення Житомирської та 1,6% — Хмельницької областей — поляки. В Закарпатській області в структурі населення 12,1% становлять угорці, 1,1% — цигани, 2,6% — румуни, на яких у Чернівецькій області припадає 12,5%. У Запорізькій та Одеській областях проживають болгари (1,4 та 6,1% відповідно) . Молдавани становлять 5% населення Одеської та понад 7% — Чернівецької областей.
Однак, кількість населення в Україні в 2001 році в порівнянні з 1993 роком скоротилась на 7,2%.
Зараз, на початок XXI століття, кількість населення України продовжує скорочуватись, з 2001 року по 2010 рік чисельність населення України зменшилась на 5,1%.
Станом на 1 серпня 2011 року чисельність населення України становила 45670,0 тис. мешканців. З початку року чисельність населення скоротилась на 108,5 тис. осіб (-4,1 на 1000)[1].
За січень-липень 2011 року в Україні народилось 279.3 тис. дітей, померло 397.5 тис. осіб. Природне скорочення склало 118.3 тис. , що на 3.5 тис. менше ніж за аналогічний період минулого року. Природне зростання населення спостерігалось у Волинській (+68), Закарпатській (+1150), Рівненській (+1256) областях і м. Києві (+1872). В інших областях зафіксовано природне скорочення населення, яке коливалось від 348 осіб у Чернівецькій області до 19302 у Донецькій області.
Міграційний приріст за цей період склав 9.8 тис. осіб, що на 0.1 тис. більше ніж за аналогічний період минулого року.
На 1 серпня 2011 року міське населення складало 31362.4 тис. (68.6%), сільське 14307.6 (31.4%).

http://uk.wikipedia.org
Яна Чистякова