2. Країна світу, на території якої розташований найбільший за кількістю жителів мегаполіс світу.
3. Країна, на території якої розташовані три мегаполіси.
4. Найбільша за кількістю населення країна світу з тих, де переважну більшість жителів складають представники негроїдної раси.
5. Країна світу з найбільшою кількістю жителів, які належать до європеоїдної раси.
Прочее о городах и странах
1. Найбільша серед країн, кількість населення яких на межі 20 і 21 століть скорочувалась.
Сполучені Штати Америки
1. СССР (сокращение население из-за войны)
Ось уже кілька століть з лиця землі зникають маленькі села, зате ударними темпами зводяться нові міста. Сьогодні вже нікого не дивує, що в Шанхаї живе більше ніж 25 млн людей, у Делі - 22 млн, у Москві - 17 млн, адже міста постійно розростаються. Але мегаполіси, що давно виникли в більшості країн світу, зовсім не стали найбільшою формою міського розселення. Набагато переконливіше виглядають міські формування.
«Мегалополіс» - аж ніяк не сучасний термін. Саме мегалополісом називалося місто, що виникло в давній Греції в результаті злиття більш ніж 35 поселень Аркадії. За нинішніми мірками населення цього утворення було більш ніж скромним: близько 5 тис. осіб, разом із навколишньою територією - 8,5 тис. У сучасному світі назвою «мегалополіс» стали позначати великі форми розселення, що утворюються в результаті злиття сусідніх міст.
Вперше терміном «мегалополіс» французький географ Жан Готтман назвав полосовидні скупчення 40 сусідніх агломерацій уздовж транспортних магістралей у північній частині Атлантичного узбережжя США. Площа таких об´єднань сягає сотень тисяч кілометрів, а чисельність населення перевищує кілька десятків мільйонів осіб. Причому процес утворення мегалополісів відбувається стихійно.
Як правило, вони відрізняються лінійним характером забудови, витягнуті уздовж автомобільних і залізничних магістралей (або берегів річок і морів) і неодмінно страждають від екологічних проблем, викликаних діяльністю людини. Немов ілюстрація до тотальної урбанізації людського буття, мегалополіси виросли не тільки в Америці, але і в Європі, Азії та Африці. У всесвітній день урбанізму, який з 1949 року відзначається 8 листопада, «Коментарі» вирішили подивитися, в яких містах жителям Землі доведеться жити вже найближчим часом.