Домашние задания: Другие предметы

Складні речення з різними видами сполучникового і безсполучникового зв'язку

1. Укажіть у дужках, якими е речення: 1) складне речення з різними видами зв'язку; 2) складнопідрядне речення з кількома підрядними. Раптом, порушуючи цю тишу лунає крик сойки, різкий, і неприємний, а потім бачиш І її: поміж верхів дерев пишна, бурувато-червона, з червонястим чубчиком на голові сойка летіла на короткуватих крилах, а за нею, повторюючи маршрут, між сосен І дубів минула друга сойка. (_) Ураз усе покращало біля мене: і ясени з блакитними тінями й зеленим шумом, І нагорблена клуня з чотирма вітрами, і скрипливі ворота, од яких піде в щось гарне моя дорога, І маківки, що бринять і бринять на городі, І навіть ледачі гарбузи, що повдягали різнобарвні сорочки та й, лежачи, вихваляються ними. (_) Наведіть власний приклад складного речення з різними видами зв'язку. 2. Укажіть у дужках, які види зв'язку поєднуються в поданому складному реченні. Собор завжди несе в собі певний настрій, але найбільше любить Баглай його уночі, в розшумілі вітряні ночі, коли налетілий східняк рве листя з по-нічному грізних дерев, І навкруги місячно й вітряно, і собор стоїть серед такої видної ночі увесь якийсь наповнений, біліє фантастично, мов вітром напнутий парус. (_) Наведіть власний приклад складного речення з таким же поєднанням цих видів зв'язку. 3. Накресліть схему поданого складного речення. З'ївши вареника, я падаю в натоптані снігом санки, дядько Себастіян умощується на передку, і ось уже кінь виносить нас у широкий засніжений світ, де у паморозі срібно туманіють верби, де вітряки остуджують сонце, а річка погойдує переспілі китиці отого очерету, в якому й досі живуть чиїсь сумні голоси. Наведіть власний приклад складного речення з різними видами зв'язку. Накресліть його схему. 4. Розставте розділові знаки в поданому реченні. Отож ранком я вже мало не розкошував мати на часинку позичила в сусідів чоботи І шмаруючи їх березовим дьогтем заходилася повчати щоб я у церкві не лобурясничав не шморгав носом не крутився дзиґою не сміявся не пирхав та частіше хрестив лоба. Наведіть власний приклад складного речення з різними видами зв'язку, в якому використовуються такі самі розділові знаки. 5. Визначте, яка кількість речень входить до складу поданого складного речення з різними зв 'язку. Вгорі цифрами послідовно позначте ці речення. Зникли мовби назавжди зорі з неба, не було й сонця, воно лиш іноді вгадувалося в невиразному свистінні хуги, і тоді здавалося, що в тому місці з неба сиплеться не сніг, а жовтий пісок, твер. до порошить на землю, шкулько шмагає все, що трапляється йому на путі. Наведіть власний приклад складного речення з різними видами зв'язку з такою самою кількістю частин. 6, Розставте розділові знаки в поданому реченні. Робота цих дівчат Тоню найбільше приваблює тканини їхні що ллються барвистими водоспадами із верстатів, їй часто ввижаються і якщо цей чабанський степ справді буде колись розорано ірис тут посіють то може й сама вона теж опиниться в місті з дівчатами на текстильному.- Наведіть власний приклад складного речення з різними видами зв'язку, у якому наявний збіг сурядного та підрядного сполучників. ================================================================================================= Пожалуйста, помогите, это очень важно для меня :-)
Отвечаю на некоторые задания:

1.
Раптом, порушуючи цю тишу лунає крик сойки, різкий, і неприємний, а потім бачиш І її: поміж верхів дерев пишна, бурувато-червона, з червонястим чубчиком на голові сойка летіла на короткуватих крилах, а за нею, повторюючи маршрут, між сосен І дубів минула друга сойка. (1)

Ураз усе покращало біля мене: і ясени з блакитними тінями й зеленим шумом, І нагорблена клуня з чотирма вітрами, і скрипливі ворота, од яких піде в щось гарне моя дорога, І маківки, що бринять і бринять на городі, І навіть ледачі гарбузи, що повдягали різнобарвні сорочки та й, лежачи, вихваляються ними. (2)

Приклад: Здорові, кострубаті дуби грізно стояли в снігових заметах: їм було байдуже, що бурхав холодний вітер.

4. Розставте розділові знаки в поданому реченні.

Отож, ранком я вже мало не розкошував: мати на часинку позичила в сусідів чоботи І, шмаруючи їх березовим дьогтем, заходилася повчати, щоб я у церкві не лобурясничав, не шморгав носом, не крутився дзиґою, не сміявся, не пирхав та частіше хрестив лоба.

Приклад: Торік Харитя була ще маленька: маленькими рученятами вона не могла вдержати серпа, а тепер вже виросла, набралася сили, і руки побільшали. (Михайло Коцюбинський "Харитя").

5. Визначте, яка кількість речень входить до складу поданого складного речення з різними

зв 'язку. Вгорі цифрами послідовно позначте ці речення.

(1частина) Зникли мовби назавжди зорі з неба, (2 часина) не було й сонця, (3 частина) воно лиш іноді вгадувалося в невиразному свистінні хуги, (4 частина) і тоді здавалося, (5 частина) що в тому місці з неба сиплеться не сніг, (6 частина) а жовтий пісок твердо порошить на землю, (7 частина) шкулько шмагає все, (8 частина) що трапляється йому на путі.

6, Розставте розділові знаки в поданому реченні.
Робота цих дівчат Тоню найбільше приваблює: тканини їхні, що ллються барвистими водоспадами із верстатів, їй часто ввижаються, і якщо цей чабанський степ справді буде колись розорано і рис тут посіють, то може й сама вона теж опиниться в місті з дівчатами на текстильному.
Тамара Марченко
Лучший ответ
Прилуки розташоване на берегах рикы удай