Домашние задания: Другие предметы
ПЕРЕВИДИТЕ ТЕСТ по английскому на тему :Моя школа .подробности см.вн.
написать всё по аглийски вот да: .мОЯ ШКОЛА БОЛЬШАЯ.ОНА ЧЕТЫРЁХ ЭТАЖНАЯ.ИЗОБРАЖОНАЯ БУКВОЙ ПНА КАЖДОМ ЕСТЬ ТУАЛЕТ .И КОБИНЕТЫ ДЛЯ ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ ЗАНЯТИЙ.У НАС ДВА СПОРТ ЗАЛА И АКТОВЫЙ ЗАЛ.У НАС БОЛЬШАЯ СТОЛОВАЯ ОНА НАХОДИТСЯ НА ПЕРВОМ ЭТАЖЕ.ТАКЖЕ У МЕНЯ В ШКОЛЕ НАХОДИТСЯ БИБЛИОТЕКА ОНА НАХОДИТЬСЯ НА ВТОРОМ ЭТАЖЕ . МОЯ ШКОЛА ОЧЕНЬ БОЛЬШАЯ И КРАСИВАЯ
My school is big.The school have four floorSchool similar to the letter П. Each floor has a toilet and kobinet for additional classes. We have two sports halls and auditorium. We have a large dining room is located on the first floor . There is also a library on the second floor it . My school is very large and beautiful!
My SCHOOL BOLSHAJA.ONA of FOUR ЭТАЖНАЯ. ИЗОБРАЖОНАЯ LETTER ПНА EVERYONE is the TOILET .И КОБИНЕТЫ FOR ADDITIONAL ЗАНЯТИЙ. У us TWO SPORTS of the HALL And ASSEMBLY ЗАЛ. У us the GREATER{BIG} DINING ROOM IT{she} is ON the FIRST ЭТАЖЕ. ТАКЖЕ At me In SCHOOL there is a LIBRARY IT{she} TO be ON the SECOND FLOOR. My SCHOOL very much GREATER{BIG} And BEAUTIFUL
MY SCHOOL BOLSHAJA. ONA CHETYRYOHETAZHNAJA. NA EVERYONE IS THE TOILET. AND OFFICES FOR ADDITIONAL employment.У US TWO SPORTS HALLS AND ASSEMBLY hall.У US THE BIG DINING ROOM IT IS ON THE FIRST ЭТАЖЕ. ТАКЖЕ AT ME IN SCHOOL THERE IS A LIBRARY, IT ON THE SECOND FLOOR. MY SCHOOL VERY BIG AND BEAUTIFUL
My SCHOOL BOLSHAJA.ONA of FOUR ЭТАЖНАЯ. ИЗОБРАЖОНАЯ LETTER ПНА EVERYONE is the TOILET .И КОБИНЕТЫ FOR ADDITIONAL ЗАНЯТИЙ. У us TWO SPORTS of the HALL And ASSEMBLY ЗАЛ. У us the GREATER DINING ROOM IT is ON the FIRST ЭТАЖЕ. ТАКЖЕ At me In SCHOOL there is a LIBRARY IT TO be ON the SECOND FLOOR. My SCHOOL very much GREATER And BEAUTIFUL.
My school big.she four floor, is represented by the letter п, on everyone there is a toilet and offices for additional lessons.at us two sports of a hall and assembly hall.at us the big dining room, it is on the first floor.also at me in school there is a library, it is on the second . floor my school very big and beautiful