Домашние задания: Другие предметы
Можете перевести на английский, пожалуйста, буду очень признателен=)
1.Осторожно! Я вижу осу на столе. 2.Вчера я купил билеты по дороге домой. 3.Скажи своей сестре, что я не понимаю. 4.Посмотри на этого паука. У него восемь лап. 5.Вы не возражаете, если я закрою окно. 6.Ты видишь ту белку? Она живет в моем саду. 7.Он (автомобиль) может развить скорость 100 миль в час. 8.Все мои друзья, кроме тебя, зарабатывают много. 9.Моя жена не любит таможню, так же, как и я. 10.Мы гордимся нашими детьми. 11.Мои друзья ездят за границу чаще, чем я. 12.Тот таможенник что-то прячет позади себя.
1. Beware! I see the implementation on the table. 2. Yesterday I bought a ticket on the way home. 3. Tell your sister that I do not understand. 4. Look at that spider. He has eight legs. 5. Do you mind if I close the window. 6. Do you see that squirrel? She lives in my garden. 7. It (the car) can develop a speed of 100 miles per hour. 8. All my friends, except you earn a lot. 9. My wife does not like the customs, just as I did. 10. We are proud of our kids. 11. My friends, travel abroad more often than I do. 12. Those customs that something hiding behind them.
1.Be carefull! I see hornet on the table.
2. I bought tickets yesterday on the way of home.
3. Tell your sister that I don't understand.
4. Look at this spider. He has got eight legs.
5. Don't you mind, if Iclose the window.
6. Do you see this squirrel? It lives in my garden.
7. It may have speed 100 miles per hour.
8. All my friends, except you earn a lot.
9. My wife doesn't like the customs just like i did.
10. We are proud for our children.
11. My friends travel abroad more often than I do.
12. Those customs that something hiding behind them.
10. We are proud for our children.