Нью-Йоркская группа — объединение украинских поэтов, живших в Нью-Йорке (США) . Основана в 1958 Юрием Тарнавским, Богданом Бойчуком и Патрицией Килиной. В группу входили также Эмма Андиевская, Вира Вовк, Богдан Рубчак, Марк Царинник и другие авторы. Печатным органом группы был ежегодный альманах «Новые стихи» (укр. «Нові поезії»), выходивший до 1971.
Нью-Йоркскую группу не следует смешивать с Нью-Йоркской школой, объединявшей англоязычных поэтов.
Нью-Йоркська група — українська літературна організація, заснована 20 грудня 1958 року в італійській кав'ярні «Павич» на Вест-стріт 4, біля парку Вашингтона в Нью-Йорку. Килина, Бойчук і Тарнавський, за кавою обговорювали своє майбутнє і вирішили видавати журнал-річник «Нові поезії» й називати себе та тих, хто до них пристав би, Нью-Йоркською Групою. Журнал вийшов десь у першій половині 1959 р. Брали в нім участь сім поетів — Емма Андієвська, Юрій Тарнавський, Віра Вовк (прилучилась у 1960 році), Богдан Рубчак, Женя Васильківська, Патриція Килина, Богдан Бойчук.
Річник Нові поезії виходив до 1971 р. Останнє, подвійне число, 12-13, було датоване роками 1970-71. Крім творів членів-друзів, журнал поміщав теж переклади, здебільшого творів поетів-класиків модернізму, та декого зі старшого покоління українських (Василя Барку, Вадима Лесича) .
У шістдесятих-сімдесятих до групи прилучилися Роман Бабовал, Юрій Коломиєць, Олег Коверко, Марко Царинник, Юрій Соловій (оформив усі числа Нових поезій) , та перекладач з іспанської та інших романських мов Вольфрам Бургардт. Останньою прийшла до Групи Марія Ревакович.
Домашние задания: Другие предметы
помогите, кто может. Нью-Йоркская группа украинских литераторов. что кто может, помогите найти
Наталия Камкина
огромное спасибо!) а то я и этого не могла найти((((