Сенполія (Фіалка) – одна з найпопулярніших квітучих кімнатних рослин. Дуже широка колірна гама: від білого до червоного і від блакитного до фіолетового відтінку (крім жовтого). Різноманітна форма квіток і ступінь махровості. Листя також мають різні форми і забарвлення (від світлого до темно-зеленого кольору).
Догляд за фіалкою узамбарською
Місце розташування: у догляді фіалка досить невибаглива рослина. Вона віддає перевагу яскравому розсіяному світлу, але влітку - притіняти від прямих сонячних променів. Найкраще розміщати сенполію на східних або західних вікнах.
Температура: оптимальна зимова температура 16-18°C, літня 20-22°C .
Не переносить різких перепадів температур і протягів, тому їх не можна виносити на балкон або в сад.
Полив: фіалку узамбарску слід поливати дуже обережно. Поливають субстрат навколо рослини, щоб вода не потрапила в центр розетки листків, а ще краще поливати з піддона або методом занурення.
У жодному разі не обприскуйте оксамитові листочки і квітки рослини!!!!
Підгодівля: у період активного росту ( весна-літо-осінь) узамбарску фіалку підгодовують 1 раз в 2 тижні мінеральним добривом для квітучих рослин. З добрив для сенполії особливо необхідний фосфор, тому що він сприяє рясному цвітінню.
Пересадження: сенполії пересаджують щорічно навесні.
Розмноження: розмноження листковими черешками – головний спосіб. Навесні беруть листочок, захоплюючи 3-4 см черешка. Добре вкорінювати в піску або торф'яному субстраті.Після того як на поверхні субстрату виростуть мініатюрні розетки з листочками (приблизно через 40 днів), їх можна розсаджувати в горщики на постійне місце.
####
Хлорофітум - витончена листяно-декоративна розеточна рослина з довгими, схожими на стрічки, вигнутими, блідо-зеленими із кремовими або жовтими смугами, зібраними в пучки листками і довгими квітконосами, на яких розвиваються дрібні білі квіточки.
Догляд за Хлорофітумом
Місце розташування: яскраве розсіяне світло. Добре росте біля східного або західного вікна.
Температура: влітку помірна - 18-22°С, у теплі дні можна виносити на свіже повітря або помістити рослину на веранді. Взимку не нижче 10°С.
Полив: з весни до осені поливають кожні 3 дні. Ґрунт провинен бути увесь час вологий, але не перезволожений. М'ясисте коріння накопичують воду.
Вологість повітря: влітку час від часу листки корисно обприскувати і влаштовувати теплий душ, це допоможе позбавити рослину від пилу. Взимку, якщо рослина утримується поруч із опалювальною системою, обов'язково обприскуйте 1 раз у день.
Підгодівля: здійснюють удобрювальні поливання 1 раз в 2 тижні із квітня по вересень комплексним добривом для декоративно-листяних рослин.
Пересадження: щорічно навесні, як тільки коріння покажуться біля дренажного отвору горщика. Великі рослини або старі пересаджують через два роки.
Розмноження: відділенням молодих дочірніх рослин, поділом куща, що розрісся
http://allflower.in.ua/flower/chlorophytum.php
Домашние задания: Другие предметы
Помогите составить отчёт про декоративные растения и уход за ними на Украинском !