Тварини піклуються про своє потомство по-різному: вилизують, оберігають, вчать ходити, літати, чи плавати, захищатися, годують молоком, а потім показують їстівні рослини, вчать полювати. Зазвичай про дітей піклується мама, але бувають і винятки. Тварини заздалегідь вибирають територію, ретельно охороняють і готують укриття для майбутнього потомства - гнізда, нори, барлоги.
Хижаки зазвичай живуть кілька місяців, за цей час вони навчають малюків всьому, що їм необхідно для життя: полювання, гонитва, маскування, напад, оброблення спійманої туші і т. д.;
Королівські пінгвіни по черзі піклуються про малюка. Самка відкладає одне яйце й передає самця, який висиджує його. Самка в цей час запасається їжею. Самка повертається, коли малюк вилупився, а батько вирушає їсти. Малюка вчать запасати жир, плавати, кататися на животику і ходити, спираючись на хвіст.
Ведмежата живуть з матір'ю 2-3 роки, разом з якою живуть і старші ведмежата.
Слони і деякі види мавп живуть з дітьми близько 8-10 років. У вихованні дитинчат беруть участь майже всі дорослі члени групи: старші брати, сестри, самки без собственноых дітей. Вони стежать за малюками, годують, доглядають, грають з ним.
Домашние задания: Другие предметы
Як тварини піклуються про своє потомство? (Міні проект)
Не ясно для какого класса школы задание, но в общем можно набросать небольшую схему (систематизировать информацию из текста).
Для начала, вероятно, надо указать, что объединяет всех животных в заботе о потомстве:
- выбор и охрана территории для будущего потомства (норы, гнезда и т. п.);
- кормление и уход за потомством ( кто-то вылизывает, а кто-то перышки чистит и т. п.);
- обучение навыкам выживания (поиск или добыча еды, защита от врагов и т. п)
Далее хорошо бы указать общие различия в обучении для хищников и не хищников (помимо того, что можно съесть и как добыть):
- хищники обучают свое потомство навыкам охоты: выслеживание, способы нападения, маскировки и т. п.;
- не хищники обучают свое потомство уделяя основное внимание навыкам самообороны: как различить опасность, как сохранить свою жизнь (убежать, спрятаться, затаиться или дать отпор и т. п.);
- в любом случае наиважнейшим навыком является физическая подготовка: сила и выносливость, сноровка и ловкость, чему детеныши обучаются начиная с детских игр.
Далее можно отметить, что в воспитании потомства в основном участвуют мамы... (папы играют свою роль в кормлении и защите потомства в основном у высокоорганизованных видов - крупных млекопитающих, образующих стада или стаи, и у птиц).
Еще немаловажным моментом является продолжительность воспитания - чем сложнее организован вид, тем дольше длится забота и воспитание потомства ( примеры в тексте).
Как-то так))... удачи!
не знаю что за класс и ответ такой
У битві за виживання кожний вид тварин дбає про продовження свого роду, тобто про потомство. Тварини зігрівають, годують і бережуть своїх малят від хижаків.
Основні дані:
Жертовні матері
Ссавці мають дуже міцний зв'язок між матір'ю і дитинчатами. Однак ніжно ставитися до свого потомства можуть не тільки ссавці. Наприклад, самка нільського крокодила викопує в піску на березі ямку, відкладає в неї 30-70 яєць, вкриває їх зверху прілими рослинами і протягом трьох місяців стереже кладку, уважно пильнуючи її вдень і вночі. Від гнізда самка крокодила віддаляється тільки для того, щоб поживитися. Крокодильчики, що вже збираються вилупитися, починають видавати особливі скриплячі звуки. Мати, почувши ці звуки, розкопує гніздо і допомагає малюкам вибратися на поверхню. Потім вона обережно переносить новонароджених у воду. За один раз вона може перенести у своїй пащі до шести крокодильчиків. Протягом деякого часу самка продовжує про них піклуватися і залишає їх тільки тоді, коли вони вже можуть самі подбати про себе. Та все ж, незважаючи на опіку, дуже невелика кількість крокодильчиків досягає статевої зрілості, оскільки на молодняк полює багато хижих тварин. Цікаво, що великою жертовністю відзначаються й самки гігантських восьминогів. Відклавши на морському дні в середньому 50 000 яєць, вони стережуть своїх нащадків протягом шести місяців, створюючи їм постійний приплив води, багатшої на кисень.
Дбайливі батьки
У багатьох видів вирощування потомства є суто чоловічим клопотом. Самка південноамериканської жаби ринодерми Дарвіна відкладає на землю 20-40 яєць, залишаючи їх на опіку самця, котрий зберігає їх у роті. Пуголовки, що вилупилися з яєць, живуть у роті самця доти, доки не досягнуть сантиметрової довжини, і доки в них не почнуть вкорочуватися хвости. Тоді батько випускає пуголовків у воду, де відбувається подальший розвиток дитинчат.
Самець колючки будує на дні гніздо з рослин і запрошує до нього самку, щоб вона відклала там ікру. Потім самець запліднює ікринки і оберігає їх, створюючи за допомогою плавників постійний приплив води. Він також дбає і про мальків, поки вони не подорослішають, і не розпливуться в різні боки. Інші мешканці водних просторів, самці морських коників, виконують роль батька ще більш зразково. У них на череві є особлива порожнина, до якої самка відкладає близько п'ятдесяти ікринок.
Самець їх запліднює і носить у сумці доти, доки з ікринок не вилупляться мальки. Зародки в сумці годуються спеціальною поживною рідиною. Новонароджені мальки морських коників залишають батьківську сумку і відразу ж відпливають у море.
Різні представники тваринного світу оточують своє потомство турботою, але роблять це по-різному. Дитинчата ссавців часто живуть з матір'ю декілька років, а мальки риб від народження мусять бути самостійними.
ПОТРЕБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ
Новонароджені дитинчата перш за все потребують їжі. Досить цікавим є спосіб забезпечення кормом личинок піщаних ос амофіл - вони полюють на сарану, яку паралізують отрутою, потім затягують у гніздо і відкладають у ще живу здобич яйце. Личинка, що з'явиться на світ, буде надовго забезпечена їжею.
Самки ссавців вигодовують своїх дитинчат молоком. Птахи протягом декількох тижнів багато разів на день повинні вкладати у дзьоби вічно голодних пташенят корм. Новонароджені дитинчата також потребують тепла. Птахи декілька днів зігрівають своїх пташенят, поки вони не вкриються пухом. Однак пташенята виводкових птахів (фазани, кури та ін.) з'являються на світ добре розвиненими і відразу ж покидають гніздо, всюди супроводжуючи матір.
Дитинчата копитних народжуються цілком розвиненими і здатними самостійно пересуватися. Матері сумлінно їх вилизують і підштовхують носом, заохочуючи до того, щоб вони підвелися на ноги -інакше малюки можуть стати легкою
Основні дані:
Жертовні матері
Дбайливі батьки
ПОТРЕБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ