Религия, вера

Какая молитва самая короткая, чтоб запомнить?

Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна. Плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися. Оружием обыдет тя истина Его, не убоишися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тме преходящия, от сряща и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится. Обаче очима твоима смотриши, и воз­даяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему. Яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою. На аспида и ва­силиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и; покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его; с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его; долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.
Aigerim _Ka
Лучший ответ
"Иисус! " - короче не бывает.
Xeyal Hesenov
"А молясь, не говорите лишнего, как язычники, ибо они думают, что в многословии своем будут услышаны;
не уподобляйтесь им, ибо знает Отец ваш, в чем вы имеете нужду, прежде вашего прошения у Него.
Молитесь же так:

Отче наш, сущий на небесах! да святится имя Твое;
да приидет Царствие Твое; да будет воля Твоя и на земле, как на небе;
хлеб наш насущный дай нам на сей день;
и прости нам долги наши, как и мы прощаем должникам нашим;
и не введи нас в искушение, но избавь нас от лукавого.
Ибо Твое есть Царство и сила и слава во веки. Аминь. " Мф. 6
Namazli Asif
Харе Кришна
Иисусова молитва.
Господи, помилуй.
Михаил Чулков
Как ТЫ!
Гоподи, буди мне грешному
Валерия Лол
Спаси и сохрани
...Или
Спасибо тебе, Господи!
Своими словами, от сердца.
Запоминать ничего не надо, все слова молитвы в твоем сердце! Ведь в нашей жизни столько всего, за что надо молиться и вопрошать Господа. На каждый наш шаг нужно просить благословение Отца, чтоб сопутствовала удача и обошла стороной беда. Заученная молитва малоэфективна, потому что в ней есть фразы которые тебя совсем и не касаются, а Бог смотрит в наше сердце и сказанные из него слова имеют силу разрешать всякие ситуации!
Irina Reva