Школы

народ, мне очень нужен "скорочений переказ твору достоєвського "Злочин і Кара"

помогите....у кого есть?
твір склад із 6 частин і епілогу.

роман фм достоєвськго "злочин і кара" - це твір, присвячений історії того, як довго й важко йшла до розуміння істини через страждання й помилки бентежна душа людини, душа головного героя - родіона романовича раскольникова.
радіон раскольников - учорашній студент, якому випала тяжка доля. саме життя висунуло перед ним такі питання, які вимагають зосередження всіх духовних і моральних сил.
живучи у злиднях, родіон йде до лихварки і закладає батьковий годинник і каблучку, якому йому подарувала сестра.
лихварка альона іванівна не стільки роздратувала його тим, що дала мало грошей за цінні йому речі, а стільки тим, що вона здалася йому однією з тих людей, які псують суспільство.
раскольников в цей час ставить себе і наполена.. . і тих людей, яких знищив наполеон, аби статити тим, ким він був. .

родіона в цей час мучить запитання: як всі чи як людина? тварюка я чи право маю?
йому хочеться належати до еліти і він наважується переступити через кров і дає своїй совісті дозвіл і право на злочин.

він вирішує вбити лихварку, вибудувавши перед цим систему методів і самовиправдань. але на місці злочину його застає сестра лихварки - лізавета. і родіон її вимушений також вбити. (це все перша частина)

також перед вбиством відразу після того, як він заклав годинник і каблучку, в трактирі раскольников знайомиться з мармеладовим, який розповідає йому про свою дочку-повію від першого шлюбу, хвору жінку катеруну іванівну і ще трьох дітей.. . (також перша частина)

далі в 5-ти частинах він мовби з їжджає з глузду. чисто випадково бачить, як гине мармеладов, потім знайомиться з його сім єю.. . і дочкою-повією Сонею.. . катерина іванівна помирає від сухот, раскольников допомагає організувати похорони. . також до раскольникова приїжджають його мати і сестра Дуня, яка чималу не виходить заміж за старого діда, аби допомогти матеріально братові, але потім закохується в друга родіона. .

паралельно з цими подіями йде слідство. .
і коли роскольніков розуміє, що вже не може приховувати свій злочин, він першим про це розповідає соні.. а потім сам зізнається в усьому. .
йому дають 8 років. дуня виходить заміж за його друга. соня їде за ним до сибіру (епілог)
Людмила Истомина