До педагогічної діяльності допускаються особи, які мають освітній ценз, який визначається в порядку, встановленому типовими положеннями про освітні установи відповідних типів та видів.
До педагогічної діяльності не допускаються особи:
- Позбавлені права займатися педагогічною діяльністю відповідно до набрало законної сили вироком суду;
- Що мають незняту або непогашену судимість за умисні тяжкі та особливо тяжкі злочини;
- Визнані недієздатними у встановленому федеральним законом порядку;
- Мають захворювання, передбачені переліком, що затверджується центральним органом виконавчої влади
Підставами для звільнення педагогічного працівника середньоосвітньої установи з ініціативи адміністрації цього освітнього закладу до закінчення терміну дії трудового договору (контракту) є:
1) повторне протягом року грубе порушення статуту освітньої установи;
2) застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних з фізичним і (або) психічним насильством над особистістю учня, вихованця;
3) поява на роботі в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
Педагогічні працівники зобов’язані:
забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до навчальних програм на рівні обов’язкових державних вимог;
сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров’я, здійснювати пропаганду здорового способу життя;
сприяти зростанню іміджу навчального закладу;
настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
виховувати в учнів (вихованців) повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України;
готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність учнів;
захищати учнів від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюну, іншим шкідливим звичкам;
постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру; виконувати статут навчального закладу, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору;
виконувати накази і розпорядження керівника навчального закладу, органів управління освітою;
брати участь у роботі педагогічної ради.
Учні мають право:
на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;
на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально - технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною та лікувально-оздоровчою базою навчального закладу;
на доступ до інформації з усіх галузей знань; брати участь у різних видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, тощо;
брати участь у роботі органів громадського самоврядування навчального закладу;
брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів (вихованців) ;
брати участь у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;
на захист від будь-яких форм експлуатації, психічною і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність;
на безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці.
Учні зобов”язані:
оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;
дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;
бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;
дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;
брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;
дотримуватися правил особистої гігієни.
Школы
Що заборонено вчителям в Україні? Які заборони діють в Україні для вчителів, які заборони для учнів?
Наша учительница обзывает нас бьет по мягкому месту, но при родителях она такого не делает. Наш клас уже жаловался на нее, но все безполезно!