Школы

Помогите пожалуйста,нужно написать:Листа до Дон Кіхота !срочноооо!!на украинском языке!!!!

Dasha Bodrova
Шановний Дон Кіхот!
Нарешті я прочитала один з найцікавіших в світі літературних творів - роман М. Сервантеса «Премудрий гідальго Дон Кіхот Ламанский» . Мене вразив твій образ - образ головного героя роману.
Збіднілий ідальго з Ламанов, начитавшись романів, уявив себе доблесним лицарем, назвав себе Дон Кіхотом, а свого кконя- благородним іменем Россінант, обрав дамою серця просту дівчину з сусіднього села Альдонсу Лоренса, придумавши їй милозвучне ім'я Дульсінея Тобосская. І як доблесний лицарю, ти «приладнав на голові свого латаній шолом, надівши на руку щит, схопив списа» та й «поїхав блукати світами кінно та збройно» , «боротися зі всілякого роду несправедливістю» .
На перший погляд, ти здаєшся диваком, прагнеш знищувати несправедливість у світі, але майже всі твої справи, всупереч добрим намірам, обертаються проти тебе або проти тих людей, яких ти захищаєш. Перша ж подорож новоспеченого лицаря закінчилося тим, що його побили. Каторжники, яких звільнив благородний ідальго, опинившись на волі, побили тебе каміннями і обібрали. І ти, Дон Кіхот, не переймаєшся через те, що в тебе забрали речі, - журишся, «що люди, яким стільки добра зробив, такого накоїли лиха» . У тебе добре серце, та ти завжди залишається вірним своїм ідеалам.
Дон Кіхот не може навіть уявити собі, що хтось може не дотримуватися свого слова. Ти - лицар сумного образу, прагнеш зробити життя кращим, фантазуєш, навколишній світ бачиш крізь призму поезії. Мені дуже симпатичний твій образ доблесного лицаря, Дон Кіхот. Якщо б не було в світі таких людей, наше життя було б набагато біднішими. Поза сумнівом ти і Санчо Панса викликаєте щиру симпатію. Твій образ почав символізувати прояв кращих і благородних намірів при повному відриві від дійсності. Саме ти затвердив новий термін «донкіхотство» , який має реальне значення і прояв цього явища в реальному житті.
Людям слід час від часу замислюватися про те, чи немає розбіжностей між їх бажаннями і можливостями, між реальним та ідеальним.
Тому популярність роману переживає століття.
Екатерина Птицына
Лучший ответ
Шановний, Дон Кіхоте!

Нещодавно я прочитав один із найвидатніших у світі літературних творів – роман М. Сервантеса «Премудрий гідальго Дон Кіхот Ламанський». Мене вразив твій образ – головного героя роману.

Збіднілий гідальго з Ламанії, начитавшись романів, уявив себе доблесним лицарем, назвав себе Дон Кіхотом, а свою шкапу благородним і милозвучним йменням Росинант, обрав дамою серця просту дівчину з сусіднього села Альдонсу Лоренсо, вигадавши їй милозвучне ім’я Дульсінея Тобоська. І як личить доблесному лицарю, ти «приладив на голові свого латаного шолома, настромив на руку щит, схопив списа» та й «поїхав блукати світами кінно й оружно», «поборювати всілякого роду кривди».

На перший погляд, ти здаєшся диваком, прагнеш нищити несправедливість у світі, але майже всі твої справи, всупереч добрим намірам, обертаються проти тебе або проти тих людей, яких захищаєш. Перша ж подорож новоспеченого лицаря закінчилась тим, що його побили. Каторжники, яких звільнив благородний гідальго, опинившись на свободі, побили тебе камінням та обібрали. Та ти Дон Кіхоте, не переймаєшся через те, що у тебе забрали речі, – журишся, «що люди, яким стільки добра робив, такого накоїли лиха». У тебе добре серце, завжди залишається вірним своїм ідеалам.

Дон Кіхоте не може навіть уявити собі, що хтось може не дотримуватись свого слова. Ти – лицар Сумного Образу прагнеш зробити життя кращим, фантазуєш, навколишній світ бачиш крізь призму поезії. Мені дуже симпатичний твій образ доблесного лицаря, Дон Кіхоте. Якби не було на світі таких людей, наше життя було б набагато біднішим. Поза сумнівом ти і Санчо Панса викликаєте щиру симпатію. Твій образ почав символізувати прояв кращих і благородних намірів при повному відриві від дійсності. Утвердився новий термін «донкіхотство», який має реальне значення і прояв цього явища у реальному житті.

Людям варто час від часу замислюватись над тим, чи немає розбіжностей між їх бажаннями та можливостями, між реальним та ідеальним. Тому популярність роману переживає сторіччя.
Роман Мігеля де Сервантеса «Хитрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський» письменник створював у в’язниці, будучи на той час одноруким жебраком. За долею іронії цей твір, який Сервантес створював як пародію на життя тогочасного суспільства, пережив усі його серйозні літературні твори . протягом усього роману автор рухається від надії до розпачу, від смирення з дійсністю до надії, а сумний сміх, м’який гумор, трагікомічні ситуації, а разом з тим і несподівана мудрість та серйозність розмірковувань становлять фон, на якому і відображені пригоди головного героя твору – Дон Кіхота Ламанчського.

Мені дуже подобається цей твір, його персонажі, а особливо, головна діюча особа твору – Дон Кіхот. Якщо б у мене була змога звернутися до цього нерівнозначного персонажу, у листі до нього я б написала приблизно так:

«Добрий день, шановний ідальго Дон Кіхот Ламанчський! Я зовсім невідома тобі людина, але я добре знаю твоє життя і твої прагнення, бо з задоволенням прочитала книгу про твої пригоди, написану Сервантесом. З цього роману я дізналася, що справді ти був звичайним бідним дворянином і мав ім’я Алонсо Кехано. Але ти був незвичайним ідеалістом і романтиком. Все життя ти прожив, майже не звертаючи увагу на оточуючий реальний світ, бо реальними для тебе були лише літературні герої прочитаних тобою книг. Більшість цих героїв – безкорисливі і шляхетні лицарі, що боролися з несправедливістю і захищали честь своїх прекрасних дам. Лише на схилі життя ти нібито просинаєшся та загоряєшся ідеєю й самому пройти такий же лицарський шлях, як і твої улюблені книжкові герої.

Якби я була поряд, я б вже тоді тебе попередила та спробувала б тобі розкрити очі на реальний світ. Тебе не оточували щирі душею товариші і прекрасні дами, а поряд були лише обмежені односельці зі своїм практичним примітивізмом і здоровим глуздом. А дебела Альдонса – прекрасна і чиста дама існувала тільки в твоєму, Кехано, уявленні. Та й небезпеки твої надумані, бо замість драконів у твій час були лише вітряні млини, а замість бойового лицарського коня у тебе була тільки безпородна шкапа. Та, незважаючи на це, ти дуже мене приваблюєш, бо твоя відвага, душевна краса, благородство і лицарство є справжніми та йдуть із глибини твого серця і душі.

Я б мабуть згодилася навіть відправитися з тобою у подорож і так точно, як і твій вірний супутник Санчо Панса, тряслася б поряд з тобою на маленькому віслюку. Санчо у своєму житті не прочитав ні одної книжки, а ось мої знання могли б для тебе стати у пригоді. Я впевнена, що я б гармонічно доповнила вашу компанію, у якій твоя висока духовна трагічність і лукавий та веселий народний дух Санчо перетворилися у єдиний, цільний образ.

Хочу тобі сказати, Дон Кіхоте, що вже майже чотири століття з тобою ведуть спори видатні письменники, копіюють твій образ у своїх творах, беруть для героїв своїх романів твої кращі риси. А вислів «Донкіхотство» вже давно став крилатим і позначає найкращі прагнення, витрачені без користі. Я теж у своєму житті буду керуватися чистими помислами і прагненнями, в деяких з них я буду керуватися тим, що і ти. Ти для мене, Дон Кіхот, будеш одним з найулюбленіших літературних героїв і залишишся ним на все життя.

До побачення, Алонсо Кехано, хитрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський!

Щастя тобі!»
Автором якої з перелічених збірок є сервантес