celebration; enhance the joyful feeling; provided; fishing rod; make dinner; if; a place; get in the car; be indifferent to anything; catch a cold; wear anything; finally; sit down for dinner; last; go to sleep; feel rewarded for something
Празднование было перенесено на завтра. Этот факт усилил мое радостное чувство. Он оказываться в нужном месте с удочкой в руке. Потом приготовил из пойманной рыбы обед. В случае, если Вы поменяете место встречи, я успею сесть в машину и быстро приехать. Нужно быть неравнодушным к его проблеме, так как простудиться может каждый человек. Поэтому запомните, что нужно обязательно надевать свитер, чтобы, наконец, сесть за ужин и насладиться замечательной курочкой. Этот ужин не может длиться вечно, ведь придется вскоре ложиться спать. И после всего этого Вы должны чувствовать себя вознагражденным за отличную работу.
The celebration was postponed to tomorrow. This fact strengthened my joyful feeling. It is provided in the right place with a fishing rod in hand. Then I prepared from fish caught dinner. If you change the meeting place, I'd have to sit in the car and come fast. You have to be indifferent to his problem, as everyone can catch a cold. Therefore, remember that it is necessary to wear a sweater to finally sit down for dinner and enjoy the great chicken. This dinner will not last forever, because the need to go to bed soon. And after all this, you need to feel rewarded for their excellent work.
Школы
помогите плиз. give english equivalents for the following words and expressions and use them in sentences of your own