ВУЗы и колледжи

Поожвлуйста, помогите с английским!!

Помогите пожалуйста с английским, как читается диалог по русски, тип транскрипции, не перевод, очень срочно! Заранее спасибр

Good afternoon, today we have a visit grade 8 student. She will answer us to interesting questions about the trip. As a frequent traveler?
- Hi, Every year my family and I try to travel outside of his native city
- Would you like to visit Paris?
- Yes, of course, but, unfortunately, now has no capability.
- If you were Paris, which visited attractions?
- Of course, in the first place Eiffel Tower. One of the most popular tourist destinations, and the undisputed symbol of Paris
- At today, thanks otetili our questions. Bye
Для начала, неплохо бы исправить ошибки в тексте:
Good afternoon, today our guest is a student of the eight's grade. She will answer our questions about travelling.
- Are you a frequent traveler?
- Hi! Every year my family and I we try to travel outside our native city.
- Would you like to visit Paris?
- Yes, of course, but, unfortunately, now I have no opportunities to do this.
- If you were in Paris, which attractions would you visit?
- Of course, first of all the Eiffel Tower. One of the most popular tourist destinations, and the undisputed symbol of Paris.
- OK, thanks for answering our questions. Bye.

Транскрипция с сайта Lingorado:
гуд ˈафтэˈнун, тэˈдей ˈaуэ гест из э ˈстьюдэнт ов зи ейтс грейд. ши уил ˈансэр ˈaуэ ˈкуэсчэнз эˈбaут ˈтрэвлин.
- а ю э ˈфрикуэнт ˈтрэвлэ?
- хай! ˈеври йиэ май ˈфэмили энд ай уи а трай ту ˈтрэвл ˌaутˈсайд ˈaуэ ˈнейтив ˈсити.
- ууд ю лайк ту ˈвизит ˈпэрис?
- йес, ов кос, бат, анˈфочнитли, нaу ай хэв ноу ˌопэˈтьюнитиз ту ду зис.
- иф ю уёр ин ˈпэрис, уич эˈтрэкшэнз ууд ю ˈвизит?
- ов кос, фёст ов ол зи ˈайфэл ˈтaуэ. уан ов зэ моуст ˈпопьюлэ ˈтуэрист ˌдестиˈнейшэнз, энд зи ˌандисˈпьютид ˈсимбэл ов ˈпэрис.
- ˈоуˈкей, сэнкс фор ˈансэрин ˈaуэ ˈкуэсчэнз. бай.
Рома Зинкин
Лучший ответ
Сейчас
Evgeny Pogorely
Гуд афтенун тудей ви хэв э висит грэд эйт стьюден. Ши вил эсверн ас ту интрестин кьюстинонс эбэт ве трип. Ас э фрикьент тревелор?
- Хай евери еар май фэмэли энд ай тру ту тревел кьютсид оф хис нэтив сити
- Воулд ю лайк ту висит Пэриж?
- Ес, оф кос, бат инфронтели, нов хэс но кэпибилети.
- Иф ю вере Пэриж, вич висидет атракционс?