Зухра Абрамова

"Man is only animal that can blush- or needs"Марк Твен .Что он хотел сказать ?

Ответы
Дмитрий

I`m a little woozy )) This mean ....he`s the kind of boy who carves notches in his bed frame for every girl he`s had 😃

Еж
Ежик

Samuel Clements (Mark Twain) often showed his characters in embarrassing situations caused by their own foolishness.