Mehrona Yusupova

Кадом шоир навистагияй ''дарди бедаво дорам,умри норасон дорам, ишки бефаво дорам, дасти норасон дорам, бо ин хама пирузи такия ба худо дорам''????

Ответы
Abdurakhim Babaev

Мехрона Юсупова?

Mehrona Yusupova

Shumo medone javobsha??

Abdurakhim Babaev

Ин мисрахо (строчки)-ро худи хамон бача навиштаааст. Видно, что автором этих строк является неопытный поэт. Это скорее всего написал сам кузен. Дарди бедаво- неизлечимая болезнь. Слово "норасон" в первом случае не к месту идет, во втором правильно использовано. Скорее он очень влюблен в кого-то, а любовь безответна. Поэтому он опечален и расстроен. слово "пирузи" означает победу. А у него нет ее, наоборот. Любительские стих, но очень от души. Его надо поддержать. Мехроначон, хайр дар амони Худо боши!

Abdurakhim Babaev

Ин шеърро шоири камтачриба навиштааст. У ошик аст, ишки вай бечавоб мебошад. Барои хамин хамин гам мехурад. Мумкин ки худи тагобача автори ин бошад. Бароят доимо омад мехохам Мехроначон. Саломат бошию хушбахт. Хеч гох фаромуш накун, ки ту точик духтар асти. Духтарони мо бисер бо тарбия хастанд. Номбардори падару модарат, миллату ватанат бош!

Mehrona Yusupova

Hazoron bor Rahmat! Mne o4en priyatno.Eshe raz Ogromnoe sposibo za vse!Dar amoni Xudo boshe!

Abdurakhim Babaev

Mehrona, salom aleykum! Doimo tinju suda boshi. Khayr!!! Agar savol paydo shavad navis/