Ольга

помогите пожалуйста, нужно написать по английскому о "рок как субкультура"

нужно сделать презентацию на эту тему (это я сам) . помогите пожалуйста на уровне седьмого-восьмого класса написать к презентации текст.

кто пишет . дайте знать! прошу!

Привет Alexandr

Rock as a musical idea, appeared in the early 20th century, its founders were renounced order Psijic backward monks who do not want to put up with the imperfection of the world, and thus decided to put forward their demands through the suicidal ungainly and loud music. The first concert was given to the monks Dahlin DAchelo Pier, which is located in the lower reaches of Pedalle (France).
Fundamental in this subculture were dirty rags, hoarse voice, rock fans often smeared their bodies with cow dung and lifted up two fingers, the index and little finger, symbolizing love to double penetration.