Инна

Задать общие и специальные вопросы к предложению.

We discussed the progress of the talks with some foreign businessmen yesterday.

Сергей Девяткин

Did we discuss the progress of talks with some foreign businessmen yesterday?-общий
What did we discuss with some foreign businessman yesterday?
Who discussed the progress of the talks yesterday?
We discussed the progress of the talks with some foreign businessmen yesterday,didn't we?