Ми
Мира

Помогите кто понимает английский) надо вставить недостающие предлоги) в некоторых местах не надо

Watching telvision__the weekend is my hobby.There are lots__intersting programmes__me to watch;political and sport news,shows__teenagers and adults,soaps,theatre plays,etc.I know that watching TV__many hours is not good but I only do it__Sundays.Is not it fantastic that all programmes are sent__my house__the air! I hope to work for television__the future.And I promise not to show so many silly advertisements__TV.Most__them are so boring!

Михаил Лебедев

On. Of. For. For. For (during), On. Into. Through, In. On Of.