Темкинъ Temkinn

Помогите сделать Английский, не понимаю.

1 The...is a beautiful spring flower. 2. There are a lot of.. in the Pacific Ocean. 3. The Baikal is the..lake in the world. 4.Masha spent her holidays on the Black Sea... 5.Moscow is a very...city 6. The Mississippi is a...river,it is the..river it the USA. 7. The Mississippi ..south. 8. The Urals is a famous..of mountains. 9. Is the Volga a ..river? 10. There are four..in Great Britain. They are England,Wales,Scotland and Notthen, Ireland 11. Are there any.. in Europe? 12. Washington D.C. ..the Potomac River. 13. The forest was ...to the east.

Вставить слова: "chain,islands,lies,large,largest,flows,parts,stretching,lily-of-the-valley,deep,deepest,coats, plains."

Виктор Витальевич

А что не понимаешь? Это обычный перевод, даже не надо слова видоизменять.
Нужно знать слова, а если не знаешь - посмотри в словаре.