Светлана Савушкина

Помогите составить диалог на англ.

Задача такая, я поссорилась с другом и теперь жалуюсь на это подруге, а она должна меня успокоить и дать совет как нам помириться. Но в ссоре я должна его чем то обидеть..

To
Tony

-Hello Marilyn, I quarreled with my boyfriend Tom.
-Why ?
-I forgot to send him birthday greetings.
- Really? Did he invite you?
-Yes, but I was busy with my English lesson and forget about his holiday.
-Julia, it is really pity. But do not worry so much.
- But how I can apologize to him?
- You can prepare a gift for him and say that today you want to selebrate 25 years and 4 days starting from his birth date.