Андрей Задорожный

помогите с сочинением о себе на английском.

мне нужно написать сочинение о себе из 15 предложений, используя только глагол to be!
я как-то сломалась на 4 предложение. .
My name is.. i was born.. I'm a student. I am creativi, ..person.

Ольга Медведева

My name is
i'm...years old
i'm a student
i was born
i'm not very tall
i'm blonde
i'm a creativity person
i'm fond of music (to be fond of smth. -нравиться, увлекаться чем-либо)
but i'm not good at singing (to be good at smth. -хорошо уметь что-то делать)
i'm afraid of heigh (to be afraid of smth. -бояться чего-то)
i'm interested in foreing languages (to be interested in smth. -интересоваться чем-то)
mornings i'm at school, but evenings i'm at home (to be at -находиться где-то)
but sometimes i'm tired of my school subjects (to be tired -быть уставшим) .
Пока то, что придумала.