Егор Слукин

Помогите пойжалуйста, сочинение по английскому про кролика-с переводом.!!!

Придумать рассказ про кролика с переводом, 10 предложений.

Ол
Оленька

по английски.
The breed is a homogeneous group of rabbits, having a common origin, similar economic and biological signs, has been transmitted to the offspring, such as the Constitution, color, live weight, features of the exterior, early maturity, fertility and others.
One of the basic conditions for the recognition of a group of animals (species groups) as a breed - the presence of a significant number of highly productive individuals: only if compliance with this requirement may be, its further improvement. It is considered, that for this purpose it is necessary not less than 1000-2000 крольчих.
Wild rabbits have been domesticated over 2000 years ago. As a result were obtained rabbits different colors, wool types and sizes.

Юлия Неизвестная

I have a rabbit. His name is Bunny. He is three. He is very funny and he is brown. He is very smart and he likes to play with me. He likes to eat cabbage and I give him carrot every day. He sits in a cage and sometimes we go for a walk in our yard. I like him very much. Перевод: У меня есть кролик. Ему 3 года. Его зовут Банни. Он очень смешной и коричневый. Он очень умный и любит со мной поиграть. Он любит есть капусту и я даю ему морковь каждый день. Он сидит в клетке и иногда мы выходим гулять во двор. Я его очень люблю.

Екатерина

У моего кролика большие уши и длинная шёрстка. Он есть морковку и листья салата. Однажды он потерялся, когда мы пошли гулять. Я бегала по улице и звала его по кличке: "Пушистик, иди сюда". Но Пушистик не отзывался. Кролики очень молчаливы, но не самостоятельны. Но я увидела его в кустах! Он сидел напротив кота и сморел на него своими красными глазами. Кот не мог понять, что это за животное, как он, но другое. С тех пор, когда я хожу гулять, кролик всегда играет с тем котом.

My bunnie got a big balls and long dick. He's carrot are so sweet. Once he got coition when we went for a walk. I jerk on the street and called him the nickname, "Fluffy, come here." Fluffy was a retard. Rabbits are very silent, but they have a teasty feces. But I saw him in the bushes! He sat in behind of the cat and rape him with red glans.Cat could not understand what kind of animal, like him, but more. Since then, when I go for a walk, a rabbit is always playing with the cat.