Людмила Кочетова

Физика 10 класс тесты

(1 бал) Який із наведених виразів використовують для обчислення потенціальної енергії пружно
деформованої пружини
А
mv kx
2 2
+ Б
mv
В
kx
Г mgh
2. (2 бали) Установіть відповідність «фізичний процес — змінення енергії,
яке відбувається в ході цього процесу» .
1 Автомобіль
зупиняється біля
світлофора
2 Камінь падає
з обриву
3 М’яч ударяється
об ногу футболіста
4 Льотчик виконує
«мертву петлю»
А Кінетична енергія перетворюється
на потенціальну
Б Потенціальна енергія
перетворюється на кінетичну
В Кінетична та потенціальна енергії
не змінюються
Г Повна механічна енергія системи
зменшується
Д Кінетична енергія тіла
перетворюється на потенціальну,
і навпаки
3. (2 бали) У якій точці траєкторії польоту снаряда (рис. 1) по-
тенціальна енергія снаряда максимальна?
А1 Б 2 В 3 Г 4
А Б В Г Д
Рис. 1
Самостійна робота 8
Самостійна робота 842
4. (2 бали) Візок, закріплений на пружині, вивели з положення рівноваги
й відпустили. Який із графіків (рис. 2) відповідає змінюванню потенці-
альної енергії системи «візок — пружина» ?
А1 Б 2 В 3 Г 4
5. (2 бали) Яке з наведених на рис. 3 тіл має найбільшу потенціальну енер-
гію відносно Землі?
А1 Б 2 В 3 Г 4
6. (3 бали) М’яч кинули вниз із висоти 1,5 м відносно підлоги. З якою швидкістю був кинутий
м’яч, якщо після удару об підлогу він підстрибнув на висоту 5,5 м Втратами енергії під час
руху та удару знехтувати.
А0 Б 2,0 м/с В 6,3 м/с Г 8,9 м/с
О
W 1
x
Рис. 2
2 кг
5 м
4 м
2 м
3 м
4 кг
6 кг
1 кг
Рис. 3
4. (2 бали) З літака, що летить на деякій висоті над поверхнею
Землі, викидається парашутист. Який із графіків (рис. 2) від-
повідає змінюванню кінетичної енергії парашутиста в перші
секунди падіння?
А1 Б 2 В 3 Г 4
5. (2 бали) Яка з наведених на рис. 3 деформованих пружин має
найменшу потенціальну енергію
А1 Б 2 В 3 Г 4
6. (3 бали) Камінь кинуто з висоти 10 м під деяким кутом до го-
ризонту з початковою швидкістю 5,0 м/с. Яку швидкість має
камінь у момент удару об землю Втратами енергії під час руху
в повітрі знехтувати.
А5,0 м/с Б 10 м/с В 11 м/с Г 15 м/с