Георгий Карасени

Помогите сложить цытатны план твора "Паром на бурнай рацэ"

Андрей

1. На пяцьдзясят вёрст рэчышча быў толькі адзін паром.. .
2. Капітану (Пора-Леановічу) не вельмі верылі як нашчадку сепаратысцкай фаміліі і ўраджэнцу Магілёва. Таму "ў дапамогу яму" ...паставілі ...Юрыя Горава, карэннага русака са старой маскоўскай фаміліі.
3. ..18 жніўня на кардон прыляцеў улан на ўспененым кані і нешта хутка перадаў Пора-Леановічу.
4. Жанчына, высокая і зграбная,... стала проста ў ваду.
5. "Давядзецца чакаць да раніцы"-, сказаў Пора-Леановіч.
6. Гораў нечакана для сябе сказаў: "Іван, як пераправіцца цераз раку? "
7. "Ідзіце, "-сказаў Іван жанчыне, туды.. . Мы не можам праводзіць вас.
8.-Паспеў?-спытаў Леановіч улана. - Так точна! ..Генерал Фікельмонт выказвае вам удзячнасць за выкананы загад.
9. - Капітан Пора-Леановіч, вы нягоднік.
10. На тры крокі, -іранічна сказаў Леановіч.. .
11. Гораў удыхнуў паветра і,не цэлячыся, націснуў на курок.
12.Пора-Леановіч.. . на апошнім дыханні сказаў ясным голасам: -Дзякуй вам.. .
13.Мне ўсё жыццё будуць трызніцца тыя 10 хвілін, на якія я спазнілася.
14. Дай Бог, каб мае ўнукі ніколі не варагавалі з вашымі.