Мария Александровна

Вона народилася у стародавньому слов’янському місті, яке було засноване на р. Рось ще князем Ярославом Мудрим

. Вона народилася у стародавньому слов’янському місті, яке було засноване на р. Рось ще князем Ярославом Мудрим. У давнину місто носило назву Юр’їв. Городяни на честь своєї славної землячки назвали вулицю і один із житлових масивів міста. Під час Великої Вітчизняної війни ця жінка досконало воло діла не лише гвинтівкою, а й зброєю слова. Її полум’яні звернення лунали у містах США, Канади та Великобританії. Назвіть ім’я жінки, в яких боях вона брала участь, якими нагородами відзначена?

Александр Холодилин

Це Павліченко Людмила Михайлівна (12 липня 1916, Біла Церква — 10 жовтня 1974, Москва) — радянський снайпер під час Другої світової війни, Герой Радянського Союзу, Орден Леніна.
Народилася в місті Біла Церква - саме так зараз називаеться місто, яке було засноване на р. Рось ще князем Ярославом Мудрим і яке носило в давнину назву Юр’їв.
Лейтенант Павличенко воювала в стрілецькій Чапаєвській дивізії. Брала участь у боях у Молдавії, в обороні Одеси та Севастополя. До липня 1942 року на рахунку Л. М. Павличенко було вже 309 німецьких солдатів та офіцерів (у тому числі 36 снайперів супротивника) [2]. Крім того, за період боїв Л. М. змогла навчити велику кількість снайперів.

У червні 1942 року Людмила була поранена. Незабаром її направили з делегацією до Канади та США. Під час поїздки вона була на прийомі у Президента США Франкліна Рузвельта. Американський співак в стилі кантрі Вуді Гатрі написав про неї пісню «Miss Pavlichenko»