Юлия Дубровина

Переведите, пожалуйста. на англ. предложение -- Когда мы вернулись из Турции, мы ходили в лес за грибами.

Светлана Толкунова

Точнее будет When we came back from Turkey, we went mushroom picking in forest

Realist

Его бы сначала на русский правильно перевести. ) Например: По возвращении из Турции, мы сходили в лес за грибами.

Владислав Плиско

When we returned from Turkey, we went into the forest to pick mushrooms.

Оля

After we had come back from Turkey, we used to go to collect musrooms in the forest

Любовь Дакиева

When we had come back from Turkey, we went to pick mushrooms in the forest.