Ольга Шебестюк

помогите продолжить предложения :Таныш булыйк, мин ...Таныш булыгыз, бу -..Игътибар итегез, сезнен каршыгызда ...Т

..,Таныш булыгыз, бу -..Игътибар итегез, сезнен каршыгызда..., Татарча аралашыгыз, чонки... (заранее спасибо!) ЕСЛИ МОЖНО С ПЕРЕВОДОМ!

Denis

Таныш булыйк, мин Поля булам. (будем знакомы, я Поля буду)
Таныш булыгыз, бу-минем оныгым. (будьте знакомы, это мой внук)
Игтибар итегез, сезнең каршыгызда Татарстанның атказанган артисты Фәрит Рәхимҗан (обратите внимание, перед вами заслуженный артист Татарстана Фарит Рахимжан
Татарча аралашыгыз, чөнки бабам русча аңламый (общайтесь на татарском, так как мой дед не понимает русского)

Елена Нестерова

таныш булыгыз, бу Поля! (или какое нить др имя) сезнен каршыгызда таныклы биюче. (известный танцор), чонки сез татар телен яхшы белэсез. (хорошо знаете тат язык)