Алёна Ли

английский. помогите пожаалуйста. нужно составить предложения из набора слов.

1) this, patients, hospital, In, looked, well, after, very, all, are
2) the, Father, latest, morning, learn, the, looked, news, through, newspaper, to
3) looked, son, tenderness, She, at, with, her
4) plays, He, a, looking, have, to, was, for, quiet, a, rest

Оксана

3.she looked at her her son with tenderness.

Елена Матюха

1,In this hospital all patients are looked after well
2 In the morning, Father, looked through, newspaper to learn the latest news
3 She looked, at her son with tenderness,
4He was,looking for,a quiet, place to have a, rest(заменила слово plays)