Алена Новикова

Пожалуйста помогите! Уже к утру надо сделать! Я не успеваю (((

Надо перевести этот текст в Past Simple.

1. I wrote a letter yesterday. 2. He ran last night. 3. Kate was in Moscow last year. 4. You sang that song last week. 5. I was born in 2000. 6. Pozovchera we spoke English. 6. They traveled half a year ago. 7. 5 days ago, I heard that song.

Пожалуйста помогите!!!

Денис Милютин

зачем переводить этот текст в Past Simple, он и так уже в Past Simple

Ирина Козлова

Он как раз в нём.