Дмитрий Орлов

помогите пожалуйста составить предложения из данных слов. 1е слово в предложении, которое написано большими буквами.

1) businessmen, at, exhibition, tools, London, the, in, new, industrial, saw, of, RUSSIAN
2) year, a lot of, international, are, of, exhibitions, held, countries, in, the, different, EVERY, world
3) THIS, reliability, months, for, their, of, machines, twelve, company, guarantees, the
4) contract, DELIVERY, will, of, machines, the, after, begin, a, two, signing, months

Даша Хандурина

1. RUSSIAN businessmen saw new industrial tools at the exhibition in London.
2. EVERY year a lot of international exhibitions are held in different countries of the world .
3. This company guarantees the reliability of their machines for twelve months.
4. Delivery of machines will begin two months after signing the contract.
В первом либо of лишнее, либо чего-то еще не хватает.

Николай Вавилов

1. RUSSIAN businessmen saw an exhibition of the new industrial tools in London.