Светлана Климова

проверьте пожалуйста 2 предложения на английском

1.Lanny (to say) nothing till they (to be) in the dressing-room where they (to leave) their coats.
Lanny said nothing till they were in the dressing-room where they had left their coats.
2.The cheerful girl who (to come) in with Eve (to be introduced) at last.
The cheerful girl who had come in with Eve was introduced at last.

Лариса Парамонова

Все правильно кроме предпоследнего

Руслан

Все верно, молодец!