Татьяна Бужак

нужен грамотный перевод на латыни

1.Numĕrus civium Romanōrum bellis perpetuis muniebātur. 2.In pace artes et littĕrae florent, idcirco pax mater artium appellātur. 3.Scire leges non est verba eārum tenēre, sed vim ac mentes. 4.Summi montium vertĭces nive aeterna teguntur. 5.Milĭtes ex alta turri tela mittēbant. 6.Olim in patria nostra multitūdo arcium altārum erat. 7.Concordia civium civĭtas firmātur, discordia delētur. 8.Est proverbium Latīnum: inter arma silent Musae; alii dicunt: inter arma silent leges. 9.Maria vel a provincio, vel ab insǔlis, vel a civitatĭbus nomĭna accipiēbant. 10.Galli spatia tempŏris numĕro noctium finiēbant. 11.Is, qui neutri parti amīcus est, hominĭbus odiōsus. 12.In mediis aevis munĕra vassalōrum sunt: pontis erectio, arcis constructio, contra hostem expeditio.

Сергей Бурмистров

Переводы С латыни теперь платные... переведите переводчиком, а потом отредактируете до удобочитаемости.