Дмитрий Елаков

помогите составить рассказ на украинском языке на тему"Я люблю природу. "

Татьяна Мариан

Я люблю природуЯ люблю природу. Особливо люблю птахів. Майструю для них пташині будиночки і годівнички, щоб підтримати пернатих у важку зимову пору. Прочитав я в журналі статтю кандидата архітектури і зробив пташину годівницю. Стоїть вона на садовій ділянці, недалеко від дороги. Годуються тут десятки синиць, дятел, два запізнілих шпака і, звичайно, горобці. Годівниця закріплена на тросах-розтяжках. Вся споруда - від землі до кінчика флюгера на центральному куполі - шість метрів. Годівниця восьмигранна. Дах тримається на брусках і обнесена трьохміліметрової сталевими прутиками з нахилом вниз під кутом в 20 градусів. Відстань між прутиками - до чотирьох сантиметрів, щоб голубам і галкам не пробратися. Для них стоїть окремий столик. Від снігу годівницю захищають скла, вставлені через грань. Одна стінка відкрита. Над годівницею підвішене на легких ланцюжках широке (15 см) з отворами (40 мм) кільце - зріз з фанерного барильця. Усередині кільця, в дерев'яній мисці і на гачки, підвішених до кільця, - корм для синиць. Кільце обертається, похитується від вітру. Горобці цього бояться. Площа самої годівниці не більше метра, дах - два з половиною метри. Годівниця врублена в товстий фанерний столик, який тримається на стовпі в ріст людини. Барабани главок-куполів вставляються в коник бочок, барабани і кокошники покриті дрібним орнаментом, низ даху оброблений орнаментом-гармошкою. Щоб захистити купола від впливу вологи і снігу, я рази три протирав їх оліфою, змішаної з дрібним будівельним піском. Матеріалом для годівниці послужили дощечки від тарних дощок, старий буфет та інші відходи зі сміттєзвалища, Використаний і пінопласт. «Лемешінкі» для годівниці (крім чотирьох маленьких главок) зроблені з дощечок і пінопласту. У мене живуть хвилясті папужки. Влітку л виношу клітини в сад. Якось вранці і виявив, що дві клітини відкриті, а їх мешканці пурхають з гілки на гілку. Який зловмисник їх випустив? Став спостерігати. І ось у вікно я побачив таку картину. До однієї з клітин підлетів дятел, влаштувався біля дверцят і отщелкнул своїм довгим носом гачок. Дверцята відчинилися. Папужки злякано забилися в кут і не рвалися на волю. Тоді дятел залетів з протилежного боку і почав стукати дзьобом по клітці. Так ось хто був цей таємничий визволитель!