Янина Полякова

помогите перевести__)

A replica of this statue is in the Novodevichy (New Maiden) Park in Moscow and was given as a gift by the wife of an American President to the children of Russia. ''If i have time, i'll go to see the statue of the ducklings when i return to Moscow''.

Юл
Юлия

Копия этой статуи в Новодевичьем парке в Москве, и она была получена в качестве подарка от жены американского президента для детей России. "Если я буду иметь время, я приду увидеть статую утят, когда вернусь в Москву".