Елена Окрема

З чим пов’язане значне поширення в Гірському Криму печер?

Николай Воскобойников

Тому, що Крим - класична карстова область, надзвичайно сприятлива для утворення печер.

Дивись - Карст

У формуванні сучасного рельєфу велике значення мали ерозійн, зсувні й абразивні процеси.
Наявність карбонатних тріщинуватих порід, розчленованіст рельєфу, значна кількість атмосферних опадів сприяли розвиткові і поширенню різноманітних форм карсту: каррових полів, каррів, понорів, колодзів, шахт, гротів, печер та ін.