Анастасия Моргунова

Дорогие Просветленные! Можно грамотный перевод на анг-й язык!

Дорогие Просветленные! Можно грамотный перевод на анг-й язык! Жестокость — это черта характера добрых людей, она возникает тогда когда об твою доброту начинают вытирать ноги.

Ирина

Cruelty is a trait characteristic of kind people ( ...of a kind heart). It develops when people start abusing your kindness.

Ан
Анастасия

не просветлённый, конечно, всего лишь гуру, но перевёл бы так:

cruelty is a charachter trait of kind people, it appears when smb walks all over your kindness

Марго

Cruelty is a character trait of good people, it arises when goodness begin to wipe their feet.

Екатерина Виряскина

Cruelty is a kind-hearted feature which occurs when people walk all over this kindness.