Михаил

помогите составить небольшой текст на английском (10-13 предложений) на олимпиаду 10-го класса, вопросы внутри

Al
Almaz

That shit used to matter when I depended on my parents; it was the only days when I might take some alcohol. Parents forbade me to drink not on holidays even if the alcohol was bought for my own money. Human wants most of all what is forbidden to him, and I counted days to the next holiday when I'd take a drink again and experience that soothing feel once more. But now that I live on my own, I can do that whenever I want to, so I don't give a single fuck about this goddamned crap.