1973-vadim-1

Помогите перевести текст с Русского на Английский без ошибок!!!

Я никогда не был в Японии. Я купил новые часы! – Где ты их купил? Я не хожу в спортзал уже месяц! Это прекрасно! Мария уже проснулась? – Еще нет. Я не видел начальника вчера. Я не видел начальника сегодня. Как давно вы знакомы? Вымой руки! – Уже вымыл! Тим вернулся из Франции? – Да. – Когда он вернулся?
-этот текст)

Фая. Аитова

I've never been to Japan. I bought a new watch! - Where did you buy it? I do not go to the gym for a month! It's beautiful! Mary was awake? - Not yet. I did not see the head yesterday. I did not see the head today. How long have you known each other? Wash your hands! - Already washed! Tim came back from France? - Yes. - When he came back?