Юлия

помогите перевести с русского на английский без ошибок!)

Если Вы активно ищете и хотите получить лучшую в мире работу — потребуется специально подготовленное резюме.
Грамотность, структурность, точность и стиль оформления безусловно важны.
Для того чтобы резюме было эффективным, надо изложить в нем свой опыт работы и достижения. Оно должно быть не детализированным, но и не малым по объему. Обычно объем составляет 2 -3 страницы. Резюме должно быть составлено профессионально, без ошибок и аккуратно.
Резюме не будет "успешным" если оно написано "для всех", а не нацелено на конкретную вакансию
Принято считать, что профессионально составленное резюме обычно содержит следующие разделы:
- общие данные о кандидате — возраст, адрес проживания, контактная информация;
- образование — как основное, так и дополнительное;
- профессиональные умения и навыки;
- трудовая биография
- личные данные о кандидате, его увлечения;
- пожелания кандидата относительно будущей должности, возможного района или региона работы.
Однако хорошо составленное резюме не гарантирует получение работы. Вы ещё должны пройти собеседование, на основе которого работодатель примет решение брать вас на работу или нет.

большое спасибо за помощь!

Ирина Басова

If You are actively looking for and want to get the best in the world of work will require specially prepared summaries.
Literacy, structuring, accuracy and style are absolutely important.
For the resumes to be effective, he would have to put in it their experience and achievements. It should not be detailed, but not small in volume. Usually volume is 2 -3 page. The summary should be written professionally, without errors and carefully.
The summary will not be "successful" if it is written "all", and is not aimed at a specific vacancy
It is considered, that a professionally written CV is usually contains the following sections:
- General data on the candidate - age, address of residence, contact information.
- education - both main and additional;
- professional skills;
- biography
- personal data about the candidate, his Hobbies;
- wishes of the candidate regarding future positions, the potential of an area or region of operation.
However, well-written CV is not a guarantee of work. You still have to pass an interview, on the basis of which the employer decides to take you to work or not.

Сергей Стадник

Если Вы активно ищете и хотите получить лучшую в мире работу — потребуется специально подготовленное резюме.
Грамотность, структурность, точность и стиль оформления безусловно важны.
Для того чтобы резюме было эффективным, надо изложить в нем свой опыт работы и достижения. Оно должно быть не детализированным, но и не малым по объему. Обычно объем составляет 2 -3 страницы. Резюме должно быть составлено профессионально, без ошибок и аккуратно.
Резюме не будет "успешным" если оно написано "для всех", а не нацелено на конкретную вакансию
Принято считать, что профессионально составленное резюме обычно содержит следующие разделы:
- общие данные о кандидате — возраст, адрес проживания, контактная информация;
- образование — как основное, так и дополнительное;
- профессиональные умения и навыки;
- трудовая биография
- личные данные о кандидате, его увлечения;
- пожелания кандидата относительно будущей должности, возможного района или региона работы.
Однако хорошо составленное резюме не гарантирует получение работы. Вы ещё должны пройти собеседование, на основе которого работодатель примет решение брать вас на работу или нет.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
If you are actively looking for and want to get the best job in the world - need to be specially prepared resume.
Literacy, structural, precision and design style certainly important.
To resume to be effective, it is necessary to state in its own experience and achievements. It should not be detailed, but is not small in volume. Typically, the amount of 2 to 3 pages. Resume should be written professionally, correctly and accurately.
Resumes will not be "successful" if it is written "for all", and is not aimed at a particular position
It is considered that a professionally written resume typically includes the following sections:
- General information about the candidate - the age, residential address and contact information;
- Education - both basic and optional;
- Professional skills;
- Working career
- The identity of the candidate, his hobbies;
- The wishes of the candidate for future positions, possible work area or region.
However, a well-written resume does not guarantee a job. You still have to be interviewed on the basis of which the employer decides to take you to work or not.

Azamat Wood

If You are actively looking for and want to get the best in the world of work will require specially prepared summaries.
Literacy, structuring, accuracy and style are absolutely important.
For the resumes to be effective, he would have to put in it their experience and achievements. It should not be detailed, but not small in volume. Usually volume is 2 -3 page. The summary should be written professionally, without errors and carefully.
The summary is not will be "successful" if it is written "for all"and is not aimed at a specific vacancy
It is considered, that a professionally written CV is usually contains the following sections:
- General data on the candidate - age, address of residence, contact information.
- education - both main and additional;
- professional skills;
- biography
- personal data about the candidate, his Hobbies;
- wishes of the candidate regarding future positions, the potential of an area or region of operation.
However, well-written CV is not a guarantee of work. You still have to pass an interview, on the basis of which the employer decides to take you to work or not.