Александр Золкин

Правильно я написал по английски или нет: запиши правильную форму диєслова из скобок

1)Jane is making (make) her bed. She always makes (make) her bed in the morning. 2) Ann is helping (help) her Mum. She always helps (help) her Mum on Sunday. 3) Steve isgoing (go) to his tennis club on Friday. 4) The children are watching (watch) TV. They always watchs (watch) TV in the evening. 5) Mum is cooking (cook ) in the kitchen. She usually cooks (cook) a cake on Sunday.

Надежда Николаева

Steve goes....
they always watch...