Nadeghda Ionkina

надо сделать это задание, или мне конец, помогите п

An
Andрей

A.
1. before
2. until
3. as soon as
4. unless
5. when/ as soon as/ after
6. unless/ until
7. if/ when
8. until
9. before
10. unless

B
1. leave
2. finishes
3. won't get
4. will tell
5. arrive
6. get
7. will go
8. doesn't like
9. tell
10. will be

Фа
Фарид

a) 1. before, 2. untill, 3. as soon as, 4. if, 5. as soon as, 6. unless, 7. if, 8. when, 9. before, 11. unless

b) 1. leave, 2. finishes, 3. will not get, 4. shall tell, 5. arrive, 6. get, 7. wiil go, 8. does not like, 9. tell, 10. will be
кажется так))

Евгений

ну и чего ты там нашлёпал?
и хочешь сказать, что из за твоего "конца" мы должны зенки ломать?!

Егор

1 before 2 until 3 as soon as 4 unless 5 when/as soon as 6 unless 7 when/if 8 until 9 before 10 unless
1 leave 2 finishes 3 won't get 4 will tell 5 arrive 6 get 7 will go 8 doesn't like 9 tell 10 will be