Ал
Александр

Помогите решить задание по химии 9 класс .

1.У пронумерованих пробірках містяться :а ) гліцерин б) розчин оцтової кислоти в) розчин крохмалю . Визнач ці речовини
2.Доведи, що натрій ацетат - сіль слабкої кислоти.
Результати дослідів підтверди, де це можливо, рівняннями хімічних реакцій.

Black Falkon

Качественной реакцией на глицерин является реакция с Cu(OH)2
Глицерин+Cu(OH)2=Глицерат меди 2+2H2O(осадок перешел в ярко синий р-р)
На Уксусную кислоту-реакция с Na2CO3
2СH3COOH+Na2CO3=CO2+H2O+2CH3COONa
На Крахмал с I2-посинение

Второе
CH3COONa+H2O=CH3COOH+NaOH(гидролиз по аниону, щелочная среда, фенолфталеин-красный-малиновый)