Кирилл Шитов

Мой домен *.tk закрыт и по нему открывается другой сайт, почему?

регистрирую домен *.tk через FTP закачиваю скрипт интернет-магазина на хостинг. Набираю в браузере мой домен и загружается совсем другой сайт и мой домен пропадает из личного кабинета на сайте регистратора dot.tk.
Опять создал домен сделал то же самое и опять мой домен ушел. Что такое?

Регистрация домена бесплатная и мне пришло письмо от регистратора:

"The Dot TK Abuse and Copyright Infringement department has
visited your website today.

Unfortunately we have to say that today we cancelled your domain ******.TK.
No-one can re-register this domain again at this stage. This may change
in the future.

The reason for the cancellation is that the website address
you used for your Dot TK domain name was not accessible or
did not follow the guidelines set in our terms and conditions.

If you want to have us re-verify the content you can press this link."

Ок
Оксана

Потому что перекупили его видать ты мало им платил