Нина Москвина

Владеющие английским языком.. помогите пожалуйста

Without a good imagination....
Без хорошего воображения у человека не получится кукольный домик.

переведите с русского на английский грамматно пожалуйста!!!

Алексей Анашкин

It takes a vivid imagination to make a doll's house.
Imagination is critical to building a doll's house.
You won't be able to make a doll's house if you don't have a vision.
No one can put together even a doll's house if they are short of imagination.
A doll's house is something you can't bring into being if you are not an imaginer.

Geroy Gs

... a person won't make a doll's house.

Владимир

The people can't build any good dollhouse without a good imagination.

Татьяна Лавренова

One can't make a doll house without a vivid imagintion.

И*
Иринка ***

У меня почему то не получается загрузить ответ на английском. Поэтому попробую так. Ван кент мэйк а доллхауз виз бэд импджинэйшн.