Лестат Маланин

ответьте на вопросы и получите 100 рублей на вебмани

ответьте на англ и деньги ваши

1. Do you think it is important to develop sport in our country?
2. Do you think sport help to bring up physically healthy, strong-willed, courageous and energetic people?
3. Why should any country pay much attention to developing sports?
4. Physical training is an essential part of young people's development, isn't it? Give your ideas?
5. What is the point of sports?
6. Do you think sports develop people only physically?
7. What moral qualities do sports develop in people?

Данила

1. Yes, I do.
2. Yes, I do.
4. Yes, it is. I have no ideas about it.
6. No, I don't.

С Вас 40 рублей.