Max Koltunov

как по-английски сказать...

как сказать по-английски "Приносим свои извинения, но наша гостиница закрывается в связи с праздниками, мы забронировали вам номер в другой гостинице. "

Вадим Варванин

Dear Sir/Madam,

Our hotel Is shutting down for ...holidays. We made a booking in your name in another hotel. Please, accept our sincerest apologies for any inconvenienced caused.

Regards,

Оксана Цуркан

We are sorry,however our hotel is closing because of the holidays. We reserved a room for you in another hotel.

Анастасия Елисеева

We apologize, but our hotel is closed in connection with holidays, we reserved to you room in other hotel.