Юл
Юлия

Почему здесь нужно использовать "harder', а не "most difficult"?

They can when the speaker is English: but when the speaker is a foreigner,the better he speaks the ______ it is to understand him.

Эд
Эдуард

ну потому что если Вы уж хотите использовать слово difficult, то тогда уж не most difficult, а more difficult)